Wnętrze łazienki

W łazience przy projektowaniu wnętrza bardzo często trzeba iść na pewne ustępstwa w zakresie tego, jak wnętrze się będzie prezentowało. Z tego powodu bardzo ważny jest projekt wnętrza łazienki, który pozwala na wybranie takich rozwiązań, które są w stanie zapewnić najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu. Przestrzeń użytkowa w łazience, gdy jest większa niż przeciętna pozwala na wykorzystanie łazienki, jako miejsca do wypoczynku, choćby poprzez możliwość stworzenia salonu kąpielowego.

Większe problemy niż duża przestrzeń użytkowa sprawia przy projektowaniu wnętrza w łazience mała przestrzeń użytkowa. W tym drugim przypadku problemem bywa przede wszystkim znalezienie miejsca na istotne w łazience elementy, do których można zaliczyć wannę czy kabinę prysznicową, ale również miejsce na lustro, meble. W małej łazience trzeba odpowiednio zaplanować również, gdzie znajdą się grzejniki drabinkowe, ale również jak duże grzejniki się zastosuje. Generalnie w łazience bardzo ważne jest zapewnienie ciepła, więc grzejnik musi być dopasowany pod względem posiadanej mocy.

Grzejniki mają jednak nie tylko cel użytkowy jakim jest dostarczenie ciepła do pomieszczenia. Są to elementy przestrzeni użytkowej łazienki, które zapewniają również możliwość estetycznego wykończenia wnętrza. Z tego powodu warto jest wybierać również takie grzejniki drabinkowe, które można dopasować idealnie do wystroju wnętrza pod względem konstrukcji czy estetycznej strony a więc kolorystyki i wzornictwa. Grzejniki do łazienek występują w szerokim asortymencie na rynku, co oczywiście pozwala wybierać bardzo różne modle nie tylko w zakresie powłok, z których wykonane są grzejniki, ale również w zakresie dopasowania do stylu wnętrza.

Adam Dworek

Zajmuje się projektowaniem wnętrz w Kielcach.