Stelaż do materaca – ma znaczenie?

Zwykle w ofertach salonów meblowych mamy łózka małżeńskie bądź tapczany konstruowane w taki sposób, że można dokupić do nich drewniany stelaż lepszej lub gorszej jakości, na którym będziemy mogli położyć nasz materac. Stelaże wbrew pozorom mają ogromne znaczenie. Sam materac, jeśli jest wysokiej jakości, z dobrych materiałów, i nie wcale najtańszy, daje nam wiele. Jednak, jeśli do tego wybierzemy chociażby regulowany stelaż, za pomocą którego dostosowujemy twardość naszego materaca, jest to dodatek, na który warto jest sobie pozwolić.

Stelaże do materaca kupimy wraz z materacami lateksowymi, z pianki termoaktywnej, z pianki, z sprężynowy, kieszeniowy w salonach meblowych. Jest to sposób na dobór całego kompletu sypialnianego w jednym miejscu. Niejednokrotnie jednak zdarza się, że salony mają zbyt mały wybór materaców, czy stelaży, i możemy je zamówić, lub kupić w innym sklepie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór stelaża drewniane wygiętego, sprężynującego, dzięki specjalnej technice wytwarzania. Materac na takim stelażu będzie się lepiej układał, a nasze ciało idealnie dopasuje się do materaca, dzięki czemu uzyska komfort spania oraz wypoczynku, na jaki po całym dniu zasługuje. Materace są różne, a dzięki wyborom związanym z materacami antyalergicznymi, z ortopedycznymi, z pianek, lateksu możemy sprawić, że łózko będzie znakomitym rodzajem pewnego rodzaju rehabilitacji dla wszystkich osób skłonnych do alergii, i mających problemy z kręgosłupem, każdym jego odcinkiem, z kończynami dolnymi oraz górnymi, z krążeniem. Nawet na stronach producentów znajdziemy wskazówki pozwalające nam trafnie wybrać najlepsza alternatywę dla naszej sypialni. Zarówno dla nas, jak również dla naszych dzieci, gdzie ich zdrowie, i prawidłowa postawa jest najważniejsza.

Adam Dworek

Zajmuje się projektowaniem wnętrz w Kielcach.