Moc grzewcza grzejnika

Wybór grzejnika to przede wszystkim konieczność dopasowania mocy grzewczej zarówno do instalacji centralnego ogrzewania jak też do wielkości pomieszczenia. Poszczególne grzejniki cechują się innymi mocami grzewczymi, co może ułatwiać lub utrudniać zapewnienie odpowiedniej ilości ciepła w konkretnych pomieszczeniu. Nie można zapominać, że poszczególne rodzaje grzejników ponieważ wykonywane są z różnych materiałów są w stanie zapewnić nieco inne cechy. Stalowe grzejniki łazienkowe bywają nieco tańsze, ale aluminiowo-miedziane są w stanie zapewnić szybsze nagrzewanie się i szybsze stygnięcie.

Coraz bardziej popularne, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach stają się grzejniki dekoracyjne. Są one stosowane do dekorowania wnętrz zarówno w salonach, jak też innych pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia. Nie są to grzejniki o dużej mocy grzewczej nawet przy dużych rozmiarach, choć wiele zależy od formy takiego grzejnika czy zastosowanych do jego wykonania materiałów. W łazience najczęściej nie jest niezbędne zastosowanie bardzo dużych grzejników, gdyż są to pomieszczenia mniejszych rozmiarów a jednocześnie nie są one stale użytkowane w odróżnieniu od salonu czy sypialni.

Dobrym rozwiązaniem w łazience może być postawienie na grzejniki, które szybko się nagrzewają. Pozwala to na znacznie szybsze nagrzanie się grzejnika po włączeniu. Jednocześnie grzejniki łazienkowe wykonane z elementów miedzianych dość szybko tracą temperaturę. W ten sposób grzejniki pozwalają na szybkie zapewnienie ciepła w pomieszczeniu a jednocześnie bywają bezpieczniejsze, choćby w łazienkach, z których korzystają dzieci przy jednoczesnym zamontowaniu grzejnika na niższej wysokości, która nie ogranicza dostępu do nich dzieci.

Ambroży fusion

Ekspert od grzejników. Zaden grzejnik mu nie obcy. Projektakt grzejników dekoracyjnych