Kominek w salonie

Elementem zapewniającym ciepło w salonie może być kominek. Jednocześnie wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie również ze względu na możliwość uzyskania wyjątkowej dekoracji. W przypadku kominków dekoracyjnych przede wszystkim stosowane są kominki otwarte. Ich minusem jest to, że nie zapewniają one odpowiednio dużej ilości ciepła, więc przeciętnie sprawdzają się jako źródło ciepła. W zależności od modelu takiego kominka ilość ciepła, które pozostaje po spalaniu drewna w pomieszczeniu wynosi jedynie do dwudziestu procent. Oczywiście takie źródło ciepła może być jedynie dodatkowym elementem systemu dostarczania ciepła w pomieszczeniu. Jeśli chce się ogrzewać salon w sposób skuteczny niezbędne jest postawienie na kominek zamknięty, który jednocześnie pozwala na użytkowanie bardzo wydajnych materiałów opałowych.

Wybierając urządzenie, które ma zapewnić ciepło w salonie niezbędne jest zwracanie uwagi na parametry techniczne oraz użytkowe. One wpływają na to, jak bardzo efektywne będzie spalanie, które będzie zapewniał dany kominek. Jednocześnie najczęściej kominki są stosowane jako źródło jednego pomieszczenia w przypadku małych kominków. W takich kominkach używane są bardzo różne rodzaje materiałów opałowych, które mają bezpośrednie przełożenie na to, jaką moc będzie mogło uzyskać dane urządzenie.

 Kominki różnią się od siebie również elementami estetycznymi, czyli przede wszystkim różnego rodzaju zdobieniami czy też wzornictwem, które stosowane jest na poszczególnych modelach kominków. Gdy wybierze się kominek o odpowiednich parametrach użytkowych można rozpocząć szukanie takich modeli kominków, które pozwalają na zapewnienie również estetycznego elementu wystroju wnętrza. Kominek może być dopasowany pod względem zarówno stylistyki jak też zastosowanych zdobień do bardzo różnych stylów wystroju wnętrz.

Anna Majewska

Dekorator wnętrz. Właściciel portalu indexplus.pl